Φάσεις και γκολ από το θρίλερ στην πρώτη νίκη του Σκεπαστού.

Πρώτη νίκη για τον Α.Ο. Σκεπαστού στο φετινό πρωτάθλημα με αντίπαλο τον Α.Ο Αβύθου στο δημοτικό στάδιο Σκεπαστού. Ο αγώνας κρίθηκε περισσότερο στην δύναμη παρά στην τεχνική με τις δυο ομάδες να μοιράζονται την κατοχή και τις ευκαιρίες. Το Σκεπαστό που φέτος παρουσιάζει μια σαφώς βελτιωμένη ομάδα βρέθηκε νωρίς (στο 10′ ) πίσω στο σκορ μετά από στημένη φάση. Στο 20′ μέσα σε αλαλούμ στην μικρή περιοχή χάθηκε τριπλή ευκαιρία να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι. Λίγο αργότερα όμως στο 23′ ο Βραχλιώτης πήρε το ριμπάουντ από δικό του χλιαρό στημένο και εκτέλεσε από κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Τέσσερα λεπτά αργότερα, στο 27′ ο Μπάλιος έκανε με κεφαλιά το 2-1 και ανέτρεψε το σκηνικό υπέρ του Σκεπαστού.

Στο δεύτερο ημίχρονο δυνατές μονομαχίες συνήθως μακριά από την περιοχή ως το 75′ που ο Μονοκρούσος σούταρε έξω από την περιοχή και ο τερματοφύλακας της Αβύθου έκανε την απόκρουση του αγώνα. Στο 85′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν κάνοντας το 2-2 μετά από στημένη φάση. Ενώ όλα έδειχναν ότι το Χ θα είναι το τελικό αποτέλεσμα οι δυο ομάδες άνοιξαν επικίνδυνα τον παιχνίδι και ρίσκαραν για την νίκη ή την ήττα. Τελικά στο 92′ ο Τραγόσταλος που είχε χρησιμοποιηθεί ως αλλαγή έκανε το τελικό 3-2.

ΤΕΛΙΚΟ : Σκεπαστό – Αβυθος 3 -2