Σταντάρ Λιέγης – Παναθηναϊκός 2-2: Αντί για θρίαμβος, απλά… ισοπαλία!

imagehandler-12

Ο Παναθηναϊκός έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και με πρωταγωνιστή τον καταπληκτικό Ιμπάρμπο που πέτυχε δύο γκολ, το ενα πιο όμορφο από το άλλο προηγήθηκε με 0-2 – Ωστόσο το ανύπαρκτο πέναλτι που δόθηκε εις βάρος του στις καθυστερήσεις άλλαξε τα δεδομένα και οι Βέλγοι στο 82′ κατάφεραν να ισοφαρίσουν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπελφοντίλ

Ο Παναθηναϊκός έκανε ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο στην Λιέγη, κι ενώ θα μπορούσε να πάει με ένα καθαρό προβάδισμα στα αποδυτήρια χάρις στα δύο γκολ του Ιμπάρμπο, δέχθηκε τη μείωση του σκορ με το εύστοχο πέναλτι των Βέλγων. Η υπόδειξη της παράβασης (του Κουτρουμπή στον Σα) από τον βοηθό περιοχής, ενώ ο δεύτερος βοηθός έδειξε να συνεχιστεί ο αγώνας, προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των πράσινων.

Το δίδυμο Λέτο, Ιμπάρμπο κάνει απίθανα πράγματα στην πράσινη επίθεση με τον Κολομβιανό να πετυχαίνει δύο γκολ, το ένα πιο όμορφο από το άλλο!