Στην 2η φάση του Κυπέλλου η Παναχαική με 1-3

1-1244-620x420

Νεότερη Ενημέρωση 17.39

Μετά από ένα μισάωρο παράτασης και την διαδικασία των πέναλτι, η Παναχαική στην Πύλο, όπου αναμετρήθηκε με τον ΑΟ Τσικλητήρα, υπερίσχυσε με και πήρε το εισιτήριο για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής.

Νεότερη Ενημέρωση 16.43

Στο 84′ ο Γραμματικόπουλος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 των γηπεδούχων. Ο Πατρινός φορ εκμεταλλεύτηκε μια αδράνεια στην άμυνα, πήρε τη μπάλα μετά από προσπάθεια του Κωστή και ισοφάρισε τέσσερα λεπτά μετά το 0-1.

Νεότερη Ενημέρωση 16.37

Η Παναχαϊκή ανοίγει το σκορ στην Πύλο με τον Λυμπέρη Στεργίδη! Στο 80′, λοιπόν, ο αρχηγός της ομάδας, συνδυάστηκε με τον Μαστραντωνάκη, βρήκε χώρο εκτός περιοχής και «πυροβόλησε» τον Παλιγγίνη για το 0-1!

Νεότερη Ενημέρωση 16.11

Με το 0-0 από το πρώτο ημίχρονο η Παναχαική ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Πύλο απέναντι στην ομάδα του Τσικλητήρα, με την πατρινή ομάδα να στοχεύει στη νίκη

Αρχική Ενημέρωση 14.30

Τη νίκη για να πετύχει την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, θέλει η Παναχαική στην σημερινή της αναμέτρηση στις 3 το μεσημέρι στην Πύλο, απέναντι στον τοπικό Τσικλητήρα.

«Στόχος της ομάδας μέσα από αυτούς τους αγώνες, όπως είναι το Κύπελλο της Γ’ Εθνικής, είναι να διατηρήσουμε τα κεκτημένα μας και να προσθέσουμε ένα ακόμα λιθαράκι στη βελτίωση των ατελειών μας. Είναι αυτονόητο ότι στόχος μας και σε αυτό το παιχνίδι είναι η νίκη και η πρόκριση στην επόμενη φάση έτσι ώστε πέραν όλων των άλλων να δώσουμε τον επόμενο αγώνα Κυπέλλου στη φυσική μας έδρα, μέσα στην Αγυιά», ανέφερε στις δηλώσεις του, ο προπονητής της Παναχαϊκής Σωκράτης Οφρυδόπουλος.

Η σύνθεση της Παναχαικής: Βρονταρά, Βλάχο, Πολυχρόνη, Στεργίδη, Μαστραντωνάκη, Κωνσταντακόπουλο, Μωραΐτη, Βασιλείου, Γεωργαντόπουλο, Σούλη Β, Αδαμόπουλο, ΣούληςΣ, Ζιώγκα, Πατάπη, Γκίνο, Μπιτσάκο, Παπαδόπουλο, Πιτταρά, Καθάριο και Χούσα.