Ολυμπιακός – Μίλαν: Ο Παπακανέλλος το 2-0 με φοβερή ατομική ενέργεια και εκτέλεση από δύσκολη γωνία

Ο Παπακανέλλος χόρεψε την άμυνα της Μίλαν και από πολύ δύσκολη γωνία από τα δεξιά έκανε το σουτ και βρήκε δίχτυα για το 2-0 των ερυθρόλευκων στον τελικό του Youth League.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε δύο γκολ σε δύο λεπτά στο 2ο ημίχρονο του τελικού του Youth League με αντίπαλο τη Μίλαν χάρη σε πέναλτι του Χρήστου Μουζακίτη και σόλο του Αντώνη Παπακανέλλου.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε δύο γκολ σε δύο λεπτά στον τελικό Youth League με αντίπαλο τη Μίλαν στη Νιόν.

Η αρχή έγινε με πέναλτι που κέρδισε για χέρι μέσω VAR και εκτέλεσε με επιτυχία ο Χρήστος Μουζακίτης στο 60ό λεπτό, επιβραβεύοντας την καλή παρουσία στον αγώνα.

Στην επόμενη επίθεση, ο Αντώνης Παπακανέλλος έκανε σόλο από δεξιά και μέσα από την περιοχή και διαγώνια θέση σούταρε για το 2-0.

Στο 61ο λεπτό ο Παπακανέλλος έκανε φοβερή κίνηση πάνω στον Σταλμάχ και μετά από ντρίμπλα και σουτ έκανε το 2-0 από κοντά.

Πηγή: sport24.gr