Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της ΑΕΚ με 2-1 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των playoffs της Super League.
Ο Παναθηναϊκός πήρε την πολυπόθητη νίκη με ανατροπή «λυγίζοντας» την ΑΕΚ στη Λεωφόρο με 2-0 για την 3η αγωνιστική των playoffs της Super League.

Με την νίκη αυτή το «τριφύλλι» έφτασε στους 62 βαθμούς και βρίσκεται στην 3η θέση. Παράλληλα, έριξε την ΑΕΚ από την κορυφή.

Τα highlights του αγώνα
Στο 5’ λεπτό της αναμέτρησης η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ. Ο Γιόνσον έκανε γέμισμα από αριστερά, ο Ελίασον στο δεύτερο δοκάρι γύρισε και ο Βίντα με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 32′ γκολ ισοφάρισης για τον Παναθηναϊκό. Δυνατό συρτό σουτ του Μπακασέτα από τα 25 μέτρα και η μπάλα καταλήγει στην αριστερή γωνία στα δίχτυα για το 1-1.

Στο 34’ ο Ιωαννίδης έκλεψε την μπάλα από τον Μουκουντί, βγήκε απέναντι στον Αθανασιάδη και με ένα υπέροχο σκάψιμο έκανε το 2-1 για τον Παναθηναϊκό που γύρισε το παιχνίδι μέσα σε δύο λεπτά!

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων
Παναθηναϊκός: Ντραγκόβσκι, Κώτσιρας, Γεντβάι, Ακαϊντίν, Χουάνκαρ (61’ Μλαντένοβιτς), Αράο, Τσέριν (88’ Βιλένα), Βέρμπιτς (61’ Μαντσίνι), Μπερνάρ (79’ Λημνιός), Μπακασέτας (88’ Πέρεθ), Ιωαννίδης

ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Σιμάνσκι (58’ Πινέδα), Γιόνσον (70’ Αμραμπάτ), Ελίασον, Τσούμπερ (58’ Γκατσίνοβιτς), Μάνταλος (58’ Αραούχο), Γκαρσία (58’ Πόνσε)